جمهوری اسلامی

چند روز پیش یکی از دوستان لبنانی ما با من تماس گرفت و با حالت گلایه گفت چرا از احمدی نژاد، تقدیر نمی کنید؟ دروغ نگویم از این تماس تلفنی خیلی شرمنده شدم. بعد از این گفتگوی تلفنی، به فکر فرو رفتیم؛ روحیه ملی گرایی ما به نظرم آمد خیلی پایین هست!! با دوستانم در تیم مدیریت و برنامه ریزی تماس گرفتم و ماجرای این مکالمه تلفنی را گفتم. آنها هم استقبال کردند و جلسه ای را مبنی بر برگزاری همایشی با محتوای تقدیر از خدمات دولت نهم و دهم ترتیب دادند.

عنوان همایش و زمان و مکان جلسه به تصویب رسید و سپس نوبت فراخوان پیامکی رسید. تا اینکه دیروز این همایش با بررسی های فراوان برگزار شد. مدت زمان این برنامه دو ساعت و مکان برگزای آن در مونیخ بود.

با توجه به اینکه در آستانه روز قدس هستیم و نام این همایش جمهوری اسلامی؛ امید مستضعفین جهان نام گرفت و به پاس خدمات این دولت که بازتاب بین المللی داشت، برگزار شد. دلیل بین المللی بودن آن هم این بود که اولا خدمات دولت در عرصه داخلی ایران زیاد برای ما محسوس نبود ولی آنچه ما در عرصه بین الملل (با توجه به اینکه 12 سال در این کشور زندگی کردم) از این دولت مشاهده کردیم شایسته تقدیر بود.

در این همایش برنامه های خاصی تعبیه شده بود از جمله: گفتگوی دوستانه، پخش کلیپ و افطار... چون مسبب ترتیب دادن این برنامه دوست لبنانی ما به نام صفاء بود روند همایش تغییر کرد ما باز هم دوستانی را که از طریق مدرسه یا دانشگاه یافته بودیم را دور هم جمع کردیم. بخش گفتگوی دوستانه را با قرائت عملکرد دولت در عرصه بین الملل به همراه کلیپی از این خدمات هشت ساله آغاز شد. در ادامه مشروح گفتگوها آماده است:

ایران

سارا از ایران: رژیم صهیونیستی از اینکه دکتر احمدی نژاد، در سخنان خودشان، افسانه دروغین هولوکاست را مطرح کردند و این قضیه را که به مثابه مقدسات در غرب محسوب می شد را، زیر سوال بردند، بسیار خشمگین شدند و حتی سخنان سخیفی را علیه ایشان در رسانه های صهیونیستی منتشر کردند. مکررا چه در بیانات امام خمینی (ره) و چه دربیانات مقام معظم رهبری توجه به مساله فلسطین، جنایات رژیم صهیونیستی و توجه به مستضعفان و محرومان آماده است، مواضع دولت درعرصه بین الملل نشان داد که جمهوری اسلامی ایران از بدو انقلاب اسلامی تا امروز که قریب به 34 سال گذشته است، هنوز اهتمام ویژه ای به مساله عزت مسلمین و فلسطین دارد. همچنین پیشنهادات ایران درمجمع عمومی سازمان ملل، مذاکرات هسته ای و مقاومت و استقامتی که در این راه داشت هم بی نظیر بوده و در واقع روحیه امید و عزت ملی را در ما بسیار تقویت کرد. هر چند شاید برای هم وطنان درداخل ایران خیلی ملموس نباشد. ولی ایران الان نقش تصمیم گیرنده را در جهان دارد که نمونه  آن بحران سوریه می باشد.

لبنان

صفاء از لبنان: سال 89 که آقای محمود احمدی نژاد به لبنان آمد، ما از محل کارمان خواستیم که اجازه بدهند برای استقبال از ایشان به طریق المطار برویم، ما خیلی خوشحال شدیم که این فرصت به ما داده شد. ایران از اول انقلاب اسلامی همیشه به لبنان توجه داشته است و تنها حامی ایران حتی در دوره ای که در این کشور [ایران] هم جنگ بود، از این مساله غفلت نکرد. در لبنان ایشان چه در میان مسیحیان و چه در میان مسلمان محبوبیت ویژه ای دارد و همه این ها از این مساله نشئت گرفته که ایران در مجامع بین المللی تنها حامی مستضعفین بوده است. یک توصیه هم به همه ایرانی های عزیز دارم: اولا از ملت و دولت ایران که در همه بحران های لبنان در کنار ما بودند و خصوصا در جنگ 33 روزه لبنان تشکر فراوان می کنم و ثانیا توصیه ام این است که ایران در جهان حق است و اگر هم اغلب کشورها از ایران متنفرند این مساله نباید باعث سرخوردگی شما بشود، بلکه باید باعث افتخار شما باشد.

لبنان

سوریا الاسد

بتول از سوریه: سوریه این روزها شرایط خاصی را سپری میکند. در واقع در حال گذار از یک دوره نا امنی ای است که به دلیل حمایتش از محور مقاومت در جهان برخی از کشورهایی که صفت خودشان را به ما نسبت می دهند یعنی محور شرارت ایجاد شده است. در اینجا به آنها پیام می دهم که شما شکست خواهید خورد. از ابتدای این بحران ساختگی، ایران همواره در کنار ما بوده است و هرگز با سلاح رسانی به تروریستهای تعلیم دیده امریکا موافق نبوده و این عمل آنها را محکوم کرده است و راه حل سیاسی و گفتگوی سوری-سوری را پیشنهاد داده است. ما در موضوع حل بحران سوریه به ایران اعتماد داریم چون منفعتی عمل نمی کند. در آخر از همه مسئولین ایران و خصوصا رهبر ایران که در حل بحران سوریه همراه ما بودند تشکر می کنم.

سوریه

آلمان

فردریک از آلمان: من درباره ایران شناخت چندانی نداشتم. از مذاکرات هسته ای متوجه اهمیت ایران در عرصه بین الملل و جایگاه کلیدی این کشور و همچنین مواضع ایران ونوع برخورد با ایران در سطح بین المللی شناختم. از کنفرانس دوربان، سازمان ملل و... در ابتدا از ایران اصلا خوشم نمی آمد ولی چون با فرهنگ رایج در اروپا کاملا آشنا هستم فهمیدم که ایران چون ازمظلوم حمایت می کند خیلی مورد حمله رسانه های غربی می شود. برعکس اینکه تصور می شود در اروپا آزادی فراوان است ولی در واقع فقط این تبلیغات ژورنالیستی هست و در واقع آزادی واقعی در ایران وجود دارد. نمونه ان مشارکت در انتخابات هست ما هم انتخابات در پیش داریم ولی میزان مشارکت ما در انتخابات به اندازه ایران نیست چون ما خیلی در انتخابات موثر نیستیم و فقط برای مشروعیت بخشی به انتخابات از میران مشارکت حرف زده می شود. واقعیت این است که وقتی شجاعت و صلابت ایران را در عرصه بین المللی مشاهده کردم، خیلی غبطه خوردم.

عراق

صلاح از عراق: حمایت ایران ازعراق چه در دوران جنگ امریکا با این کشور [عراق] و زمان اشغال امریکا بر کسی پوشید نیست. علاوه بر این موضوع، روابطی ایران وعراق به واسطه هم جواری و رفت و آمد زائران ایرانی هم به نوعی در شناخت و تداوم ارتباط بی تاثیر نبوده است و امیدواریم این روند همچنان ادامه پیدا کند.

عراق

یمن

محمد از یمن: ملت یمن ایران را از نام امام خمینی و انقلاب اسلامی می شناسند. به اعتقاد من جریانی که با ارزشهای جمهوری اسلامی ایران و دولت آن به مخالفت برخاسته است در واقع مخالف اندیشه امام خمینی و در سطح کلان مخالف اسلام است. و در آخر هم از برادر احمدی نژاد از تو برای همه خدماتی که به کشورت ایران و اسلام داشتی تشکر می کنم. سخنرانی هایت عمق جان ما را تحت تاثیر خود قرار می داد و نبودت در صحنه سیاسی جهان برای ما غم انگیز است. تو امید مستضعفان جهانی!

یمن

عمر از فلسطین: اگرچه رسانه های وابسته به صهیونیسم هر آنچه توانسته اند دولت و مردم ایران را تخریب کرده اند اما قدر انسان آزادی خواهی مثل شما را می دانیم. من از جمهوری اسلامی ایران و آیت الله خامنه ای که عنایت خاصی به مساله فلسطین دارند، تشکر می کنم. فلسطین هموار مورد حمایت مادی و معنوی ایران بود است. یک نکته هم در انتها بگویم که برخی از رسانه های بین المللی این شبهه را ایجاد کرده اند که پول نفت ایران نثار فلسطین و لبنان و اخیرا سوریه می شود. برای رفع این شبهه باید بگویم که ملت فلسطین نیازی به پول ایران ندارد بلکه ما برای اینکه عزت و سرزمین غصب شده خود را بازیابیم با تعلیم از آموزه های انقلاب اسلامی یاد گرفتیم که به توانایی های خودمتکی باشیم و حمایتی که از جانب ایران صورت می گیرد ایدئولوژیکی است. ضمنا این اتهام از ایران مبراست چون این کشور پیشنهاد رفراندوم را داده است نه سازش و تسلیم. از رهبر ایران هم تشکر ویژه داریم.

با همه مباحثی که درهمایش ذکر شد، ضمن تقدیر وتشکر ازخدمات ارزشمند و روحیه انقلابی این دولت و تبریک به رئیس جمهوری منتخب، انتظار می رود که در مجامع بین المللی هم روند حمایت از محرومین که به برکت انقلاب اسلامی ایران و رهنمودهای امام خمینی (ره) ایجاد شده، همچنان ادامه پیدا کند و ان شاء الله قطعا همین طور است. لازم به ذکر است که مقاومت اسلامی نه برای جنگ قدرت بلکه دفاع از ارزشها و اعتقادات اسلامی ایجاد شده است. سخن را با فرازی از رهنمود امام خامنه ای به پایان می رسانیم:«مردم به اظهارات داوطلبان ریاست جمهوری توجه کنند و ببینند چه کسی می تواند برای انقلاب و برای اینده و عزت ملی و بازکردن مشکلات و ایستادگی قدرتمندانه و عزتمندانه مقابل جبهه معاندانو الگو کردن جمهوری اسلامی در چشم مستضعفان عالم بهتر و بیشتر تلاش کنند.»

جنگ هفتاد دو ملت همه را عذر بنه

چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند