بعد از هماهنگی هایی که بین دوستان دانشجو و یا فارغ التحصیل در کشورهای سوئیس و اتریش و آلمان صورت گرفت قرار بود این نشست در آلمان برگزار شود اما به علت بارش باران و جاری شدن سیل بی سابقه محل برگزاری تغییر کرد و در اتریش برگزار شد.

شرکت کنندگان در این نشست در بیانیه ای حمایت خود را از دکتر سعید جلیلی اعلام کردند در بخشی از این بیانیه آمده است «دکتر جلیلی را نماینده گفتمان انقلاب اسلامی و نماد مقاومت در اصول بنیادین می دانیم و ایشان را به عنوان نامزد اصلح انتخاب می کنیم.»

پارلمان اتریش 2011

بعد از هماهنگی هایی که بین دوستان دانشجو و یا فارغ التحصیل در کشورهای سوئیس و اتریش و آلمان صورت گرفت قرار بود این نشست در آلمان برگزار شود اما به علت بارش باران و جاری شدن سیل بی سابقه محل برگزاری تغییر کرد و در اتریش برگزار شد.

برنامه به مدت دو ساعت در منزل یکی از دوستان برگزار شد. در اینجا چنین برنامه هایی در فضای بیرونی جایز نیست ولی متاسفانه حمایت از نامزد خاصی در بیشتر رسانه های غربی جایز است.

چون منزل فرد میزبان آپارتمان بود، همسایگان وی نگاه توام با تعجب داشتند و به نظر می رسید نگران هستند، متاسفانه در بعضی از شهروندان اتریش و آلمان این نگاه وجود دارد البته سوئیسی ها انگار همه جوره بیطرف هستند، جهت رعایت حال همسایگان ما روز قبل از همه دوستان خواستیم در رفت و آمدها نهایت سکوت را رعایت کنند که الحمدلله همه مراعات کردند.

در ابتدا فکر نمی کردیم  کسی از نشست استقبال کند من پیامک هایی به دوستان ارسال کرده بودم ولی امیدی به حضور جمعیت نداشتم.

دو نکته باعث شده بود دوستان زیادی در نشست شرکت کنند یکی استقبال شرکت کنندگان در نشست از سخنان دکتر جلیلی در مناظره سوم و دومی موج تخریب و تحریف بی سابقه در غرب بر ضد ایشان.

یکی از شرکت کنندگان در مراسم در سخنان خود گفت دکتر جلیلی احساس غرور ملی را در ما ایرانیان خارج کشور بیشتر تقویت کرد. رفتار ایشان در مذاکرات باعث شد ما هم با مقاومت بیشتر در خارج کشور گام برداریم او از این موضع جلیلی به عنوان ملی گرایی یاد کرد و گفت شاید این احساس در داخل ایران خیلی محسوس نباشد.

حسناء حیدر که در اینجا به خبرنگاری برای یک خبرگزاری اتریشی اشتغال دارد در سخنانی گفت من جلیلی را در دورهای مذاکرات در آلماتی و استانبول دیده بودم شعار مقاومت رمز پیشرفت که شعار انتخاباتی ایشان است فقط یک شعار نیست استراتژی است که دکتر جلیلی در مذاکرات پیش گرفته بود و من این را در عمل ایشان دیده بودم.

محمدرضا از ایرانیان مقیم خارج کشور هم از کسانی بود که در جلسه صحبت کرد: من بیشتر تحت تاثیر رسانه های غربی اطلاعات را بدست آورده بودم که بیشتر بر این محور بود که ایشان کم حرف می زنند و فن بیانشان خوب نیست، کار اجرایی نداشتند، نماینده جریان انحرافی هستند و آخرش همه شما را می پیچانند. زمان برگزاری مناظرات انتخاباتی متوجه شدم که اطلاعاتی که من روزانه رصد می کردم، کاملا غلط است. من تصور می کردم هرکی بیشتر حرف بزند یعنی خیلی سطحش بالاست ولی کم خرف زدن و به موقع و قاطع صحبت کردن ایشان نظرم را عوض کرد دشمنان ایران خودکشی می کنند تا ایشان به ریاست جمهوری نرسد.

آقای بیاتی هم در بخشی از صحبتهای خود گفت از صحبتهای دیگر نامزدها این گونه اقتباس می شد که اگر درجایی با مشکل مواجه شوند برابر کشوری مثل آمریکا کوتاه خواهند آمد.

در آپارتمان محل نشست شعار هم دادیم:«ما متوقف نمی شویم»، «برگ برنده ما شهید زنده ما» و شعارهای دیگر. البته چون در منزل بودیم و تعدادمان هم زیاد بود با صدای آهسته شبیه صحبت کردن در دل! یکی از دوستان می گفت: عقده ای شدم، سفرهای تبلیغاتی دکتر جلیلی تو ایران همه شعار می دهند ولی ما در این کشور بی بخار هیچ کاری نمی توانیم انجام بدهیم…!!! در اروپا آلمانی ها به آدم های خشک معروف هستند، اتریشی ها در این مورد وضع بهتری دارند.

یکی از حاضرین که با کناردستی خود صحبت می کرد می گفت دکتر جلیلی به شهدا شباهت دارد.

در پایان جلسه برای اینکه کسی در ساختمان به حضور این جمعیت ۲۵ نفری اعتراضی نکند دوستان یک شاخه گل به هر یک از واحدهای ساختمان هدیه دادند.