منوی اصلی
وصیتنامه شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
حیات طیبه

روز جمعه، بیست و چهارم خرداد 1392 روز خلق حماسه ای دیگر از سوی ملت ایران بود... با وجود تمام تبلیغات منفی که علیه این انتخابات صورت گرفت، ملت روز جمعه پای صندوق های رای رفتند و حماسه ای دیگر را آفریدند...گفتمان انقلاب اسلامی

ملت ایران با مشارکت 72 درصدی در این انتخابات، در واقع اتمام حجتی با دشمنان انقلاب اسلامی ایران کردند. دشمنان انقلاب اسلامی ایران تصور می کردند که پس از فتنه 88 و دروغ بزرگ تقلب، اعتماد مردم بر نظام کم می شود و سبب کاهش مشارکت می شود... ولی زهی خیال باطل!!!

ملت دراین انتخابات پیروز شدند ولی این پیروزی، قدم اول است و هنوز گام های اصلی برداشته نشده!!

مقام معظم رهبری در پیام تبریک به ملت و رئیس جمهوری منتخب فرمودند:«رئیس‌جمهور منتخب، رئیس‌جمهور همه‌‌ی ملت است. همه باید برای دست‌یافتن به آرمان‌های بزرگی كه رئیس‌جمهور و همكاران وی در دولت، متعهد و مسئول تحقق آنند، به آنان كمك و با آنان همكاری صمیمانه كنند.»...«اکنون که حماسه ی سیاسی و نقطه اوج آن در جمعه ی بیست و چهارم خرداد با پیروزی ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی به سرانجام رسیده است، هیجان و التهاب روزها و هفته های رقابت، باید جای خود را به همکاری و رفاقت داده و طرفداران نامزدهای رقیب در آزمون بردباری و متانت و دانایی نیز جایگاه شایسته ی خود را به دست آورند. هیچ احساسی، چه شادمانی و چه ناشادمانی، نباید کسی را به رفتار و گفتاری دور از شأنِ خردمندی و فرزانگی وادار کند. نگذارید بدخواهان، احساسات مردم را ابزار خواست ههای پلید خویش کنند. وحدت ملی و رفق و مدارا پشتوانه امنیت کشور و خنثی کننده ترفندهای دشمنان است.»

با پیام مقام معظم رهبری و سخنان ایشان در جمع مسئولان قوه قضائیه فرمودند، تکلیف داریم که با دولت جدید همکاری کنیم.(تا زمانی که تابع ولایت فقیه باشند...)

ما در خارج از ایران زندگی می کنیم باید چند برابر ظرفیت کار کنیم؛ اگر تا الان کم کاری کردیم از حالا تنبلی و خواب آلودگی را کنار بگذاریم و کارمان را با شدت بسیار زیاد شروع کنیم... وظیفه معرفی و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی در اروپا که مهد انواع گفتمان ها و ایدئولوژی هاست، چندان ساده نیست ولی با کنار گذاشتن تنبلی و سستی قابل تحقق است...

ان شاء الله با دریافت پیام مقام معظم رهبری، کار را بدون نگرش منفی ادامه می دهیم تا این حماسه ای که متولد 24 خرداد است را به شکوفایی و تکامل برسانیم... به نقل از پروژه سندیکایی، فیشر با اشاره به نتیجه انتخابات کشورمان می نویسد: "هیچ کسی نمی توانست پیروزی "حسن روحانی" در انتخابات ایران را پیش بینی نماید. اکنون موضوع مذاکرات ایران با نمایندگان قدرتهای غربی در مورد برنامه هسته ای و همچنین بحران سوریه عمده ترین مسائل پیش روی دولت جدید ایران خواهند بود."

فیشر در ادامه از تجربه شخصی خود در مورد مذاکره با حسن روحانی می گوید و می افزاید "چندین سال پیش، زمانی که روحانی مذاکره کننده ارشد ایران در مورد برنامه هسته ای آن کشور با دولتهای آلمان، فرانسه و انگلیس بود من نیز به نمایندگی از دولت آلمان در این مذاکرات شرکت داشتم. این مذاکرات تا به امروز ادامه یافته است و همان کشورها در حال پیگیری روند دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران هستند. اکنون روحانی به پای میز مذاکرات دشوار هسته ای با قدرتهای غربی بازگشته است. ما غربی ها چه انتظاری از او می توانیم داشته باشیم؟"‌

فیشر در ادامه به ویژگی های شخصیتی "حسن روحانی" ریس جمهور منتخب ملت ایران اشاره می کند و می افزاید "براساس تجربه شخصی من روحانی فردی با دید باز است. وی تجربه دیپلماتیک خوبی دارد و در این زمینه متبحر است. بایستی این واقعیت را پذیرفت که وی نماینده ای میانه رو از سوی ایران است. بایستی دانست که روحانی همواره از برنامه هسته ای ایران حمایت کرده است. روحانی در صورتی که خواهان موفقیت در مقام خویش است می بایستی به وعده های خود مبنی بر بهبود وضعیت معیشتی ایرانیان عمل نماید. البته بایستی دانست که این کاری آسان نخواهد بود. در این میان رفع تحریم کشورهای غربی که علیه ملت ایران وضع شده است می تواند به تحقق وعده های معیشتی روحانی کمک نماید."

وزیر امور خارجه پیشین دولت آلمان در ادامه با اشاره به تغییر شرایط منطقه خاورمیانه نسبت به گذشته می افزاید "شرایط خاورمیانه نسبت به ده سال گذشته بطور قابل توجهی تغییر یافته است. نفوذ آمریکا در خاورمیانه کاهش یافته است و آمریکایی ها در حال عقب نشینی از عراق و افغانستان هستند و وعده داده اند تا سال آینده نیروهای شان را بطور کامل از آن دو کشور خارج می سازند. در همان حال شاهد فرو پاشیدن نظمی در خاورمیانه هستیم که پس از پایان جنگ جهانی اول توسط فرانسه و انگلیس حاکم شده بود. در آن زمان این دو کشور قدرتهای استعماری بین المللی بودند و طبق تقسیم بندی های آنان بود که نواحی مرزی فلسطین اشغالی، سوریه و عراق مشخص شدند. در این میان جمهوری اسلامی ایران نیز در حال افزایش قدرت و تاثیرگذاری خود در منطقه می باشد."

یوشکا فیشر به کشورهای غربی توصیه می کند که در روند دیپلماتیک پیوسته با کشورمان سعی کنند تا بستر تعامل با ایرانیان را فراهم سازند و در این باره می افزاید "کشورهای غربی می بایستی از گذشته درس گیرند و بر این مبنا انتظارات و خواسته های خود را مدیریت نمایند. بایستی دانست که هیچ گونه راه حل فوری ای برای رفع مسائل فیمابین ایران و کشورهای غربی وجود ندارد. چرا که بی اعتمادی میان ایران و طرفین غربی می بایستی در نتیجه گذشت زمان رفع گردد. همچنین علاوه بر مذاکرات هسته ای میان ایران و قدرتهای غربی، روند تعامل مستقیم میان واشنگتن و تهران نیز می بایستی پیش رونده باشد. همچنین بهبود روابط جمهوری اسلامی ایران با دولت عربستان سعودی و کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز می تواند به رسیدن به نتیجه ای مثبت در مذاکرات کمک نماید."

فیشر در ادامه با اشاره به راه دشوار پیش روی رییس جمهور منتخب ایران می افزاید "روحانی می بایستی راهی را بپیماید که هزینه زیادی برای وی نداشته باشد. او می بایستی هم محبوبیت خود در میان جمعیت رای دهندگان به خویش را حفظ نماید و هم از سوی دیگر تلشا کند تا بی اعتمادی میان ایران و غرب را رفع نماید. برخی از تحلیلگران و مقامات سیاسی در آمریکا از انتخاب "حسن روحانی" بعنوان رییس جمهور جدید ایران استقبال کرده اند. در مقابل بسیاری در ایران معتقدند "باراک اوباما" رییس جمهور آمریکا صداقت ندارد و درصدد پیگیری سیاست "تغییر رژیم در ایران است."

وزیر امور خارجه پیشین آلمان در ادامه با اذعان به اهمیت نتیجه انتخابات کشورمان در تحولات آینده خاورمیانه می افزاید "نتیجه انتخابات ایران بدون شک فرصتی مغتنم برای پیشبرد مذاکرات هسته ای و رفع بحران سیاسی در سوریه خواهد بود. حضور نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس "ژنو 2" امری ضروری است. در این کنفرانس می توان میزان جدیت روحانی در رفع بحران سوریه را آزمود. در جریان برگزاری کنفرانس افغانستان در سال 2001 میلادی در "بن" آلمان نمایندگان ایران نشان دادند که دیدگاه "عملگرایانه" دارند و نقش مثبتی ایفا کردند. همچنین در مورد مذاکرات هسته ای نیز نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران بر روند مذاکرات مذکور تاثیرگذار خواهد بود. از دید ایران، نقطه عطف مذاکرات زمانی خواهد بود که کشورهای غربی حق غنی سازی اورانیوم ایران برای مصارف صلح آمیز طبق معاهده منع گسترش سلاح های کشتار جمعی (ان پی تی) را برسمیت شناسند."

یوشکا فیشر با اشاره به راه "دشوار" پیش رو برای رفع "بی اعتمادی" میان ایران و کشورهای غربی بخصوص دولت آمریکا می افزاید "بار دیگر بایستی تاکید کنم که انتظارات و توقعات می بایستی "واقع بینانه" باشند. نیل به نتیجه ای مطلوب در مذاکرات هسته ای روندی دشوار و دراز مدت خواهد بود. با این حال کشورهای غربی می بایستی از فرصت انتخاب روحانی بعنوان رییس جمهور جدید ایران به خوبی استفاده نمایند و با خلاقیت خود از آن بهره گیرند."«ما این روزهای پیروزی و شکست را بین مردم می گردانیم تا آنانکه ایمان آورده اند، آشکار گردند و از میانشان شاهدانی برگزیده شوند.» [آل عمران-14]

عمل به تکلیف و لبیک به ندای امام امت مبارکباد....

دوباره مشارکت در انتخابات حس غرور را در دلمان ایجاد کرد... چهار سال پیش تقریبا در همین روزها در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کردیم و انتظار مشارکت 85 درصدی را هم نداشتیم... دوره قبل دانشجوی سال آخر بودم... از وسط درس آداب کنسولی از کلاس خارج شدیم و رفتیم در حوزه انتخابیه شهر مونیخ رای دادیم و برگشتیم ... امسال آمدیم ایران... رای دادیم... فقط می توانم بگویم به تکلیف عمل کردیم...

امیدوارم تاریخ تکرار نشود... روزهایی که تازه به شهر بن آلمان آمده بودیم... خرداد ماه 1376


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو